Pan Joch je ze stejného vrhu jako pánové Semín či Bátora – věnoval jsem se jim na svém blogu vícekráte, pro detaily proto prosím listujte hlouběji v mé blogové minulosti (narozdíl od jiných jsem teda pana Jocha neobjevil předevčírem!!). Podivná směsice vcelku rozumných konzervativních názorů, které by doopravdy mohl podepsat každý druhý člověk, a čistokrevného rasizmu, xenofobie a homofobie. Netvrdím, že proti kocábovským nesmyslům není třeba ostrých slov, ale co je moc, to je moc.

Ideálem pana Jocha a jeho souvěrců je klerofašistická diktatura frankovského Španělska a salazarovského Portugalska. Kdo není bílý ultrakatolický heterosexuál s několika dětmi, ten minimálně nemá právo na to, aby se účastnil v jakékoli formě veřejného života. Takový člověk může být maximálně rád, že jej laskavě nechají přežívat někde v ústraní. A opravdu se tu nepouštějmě hned do druhého extrému, že člověk, který neškytá slastí nad Jochem v úřadě, je hned jednoká černošská lesbička.

Další blogy k pánovi:

Džamila v bufech a mravokárce Joch

Liberálně-konzervativní homosexuální kozáci pana Jocha

Roman Joch, Michal David českého konzervativního myšlení

Lidé typu Joch jsou nebezpeční stejně jako globálně oteplovací ekologisté, fanatičtí třídně rasističtí komunisté nebo nacističtí rasisté. Oni totiž znají JEDINOU PRAVDU, které je založena na (pseudo) NÁBOŽENSKÉM základě, je tedy zjevená od Boha a tedy z ní nelze ani na milimetr uhnout. To samozřejmě vede k naprosté netoleranci a brutálnímu fanatizmu, protože jejich odmítnutí lidí jiného vyznání, politické ideologie, sexuální orientace, kulturního zázemí a tak dále, je absolutní – jiný člověk, to pro ně prostě není člověk. To je konec politiky tak, jak jej geniálně popsal konzervativní německý myslitel Carl Schmitt. Od vestfálského relativizmu k absolutnosti světových válek. Ostatně revolučnost amerických neokonů perfektně ve svých pracích vystihl významný politický myslitel Pavel Barša. I Joch ve skutečnosti není konzervativní ani konzervativně liberální člověk, je to revolucionářský nebezpečný blouznivec. Přeháním? A myslíte si, že ve Srebrenici nebo v Osvětimi vraždili zrůdy vychovávané od malička ke krutosti? Kdepak, to byli tatíkové ze sousedství, kterým se naskytla příležitost.

Nevolám samozřejmě po žádném multikulti relativizmu bez názoru a barvy. Ale člověk, který nechápe, že nelze někým automaticky pohrdat na základě toho, že je protestant, černoch, gay nebo bezdětný, pro mě znamená hrozbu. Protože chce mnoha lidským bytostem na základě nálepek, které milostivě udělí dle vlastních subjektivních názorů, objektivně vládnout – samozřejmě bez toho, aby takoví podlidé byli nějak reprezentováni.

Joch a jemu podobní nechápou, že demokracie je o každodenním vyvažování zájmů, které nelze nikdy ani na sebekratší moment zařadit do nehybných kategorií či krabiček. Ano, já mám svoje názory, hodnoty a záliby, ale nechci je absolutně uplatňovat na všechny – mám Paroubka za trotla z největších, ale také občas uznám, že má v něčem pravdu. Také ctím rodinu, vlast a já nevím co ještě, ale to ze mně nedělá všem ostatním nadřazeného poloboha, který bude velekacířsky někomu vykládat, co chce Bůh atd.

Pan Joch je z těch, co prakticky celý život (kupř. ve své nejnovější funkci) parazitují ze státního, ale znají nejlepší recepty pro hospodářský život. Obdivuje apartheid a sám je slovenský přivandrovalec (nic proti Slovákům, používám jen jochovskou logiku). Mučení je pro něj přípustné bez soudu. Do demonstrujích je možné jen tak nazdařbůh střílet, všichni homosexuálové jsou hedonisté v růžovém spodním prádle šířící viry atd.

Pokud si Nečas nechá radit od takovéto sorty, už ODS volit nebudu.