Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

admiral666

z prosklenych budov korporaci

Bude jednou muzeum rafinovanych zverstev kapitalismu. Rezimu, kdy pro pozlatko statusoveho symbolu se stava clovek cloveku vlkem, aniz by bylo treba Grebenicku a fyzickeho muceni. Vrchni vrstvy se jen smeji, jak se ty pod nimi zerou vzajemne a napadaji ty nizsi.

Tyranii kapitalismu neni treba podporovat zvenci, ze SSSR, nebo stranickym terorem bunkami Kominterny, tyranie kapitalismu se zivi progresivne sama, podobne jako freony rozkladaji ozon.

0/0
16.3.2010 14:43

Rob J.H.

Re: z prosklenych budov korporaci

;-D výbornej postřeh. Nevim, kdyby mi dal někdo vybrat, jestli budu 8 - 9 hodin denně od pondělka do pátka trávit čas v prosklených budovách nadnárodních korporací (čili dělat v kanclu), á nebo jestli bych si radši poležel na betoně někde ve sklepě, pak dostal přes držku, na chvilku do mě pustili elektriku a pak mě zase hodili do díry, mám takový tušení, že bych si vybral to první :-/  Ostatně proto se budují podobná muzea (většinou jenom tak, že se zkrátka zpřístupní prostory, kam se před tím nesmělo), aby podobný pindy o nějakým "imerialismu" a "korporacích" mohl napsat jenom uplnej vůl - nebo recesista.

0/0
16.3.2010 15:44

Pavel_D

Re: z prosklenych budov korporaci

Ještě zapomněl napsat, že za komunismu nebyl člověk člověku vlkem, ale že tomu bylo právě naopak.

0/0
16.3.2010 18:26

jarinka

Re: z prosklenych budov korporaci

Kdybyste si za socialismu hleděl práce a nepřemýšlel, jak se jí vyhnout a jak zdrhnout na západ, nemusel byste skuhrat.

0/0
16.3.2010 18:32

Pavel_D

Re: z prosklenych budov korporaci

Co, kdy tu byl nějaký socialismus? Tady byl jen komunistický teror. Protože my všichni nepřátelé komunismu na práci sr..i a do podniku si chodili jen pro výplatu, dosáhl tento systém tak skvělých výsledků. Já na západ schválně nezdrhnul, já tu zůstal, abych mohl bolševikům dělat to nejhorší. Tak například jsem zásadně nechodil jásat do prvomájových průvodů a sovětské vlajky jsem do oken věšel schválně nakřivo.

0/0
16.3.2010 18:45

jarinka

Re: z prosklenych budov korporaci

Tak moc křivd na jednoho dobrého ;-D člověka !!!                                                   

0/0
16.3.2010 19:10

Pavel_D

Re: z prosklenych budov korporaci

Neboj, já je přežil. Neboť co tě nezabije, to tě posílí. Ha, mám nápad: kup si robertka, ať přijdeš na jiné myšlenky. Dá se sehnat i s obrázky oblíbených myslitelů a politiků.

0/0
17.3.2010 7:43

jarinka

Re: z prosklenych budov korporaci

Díky za návrh, ale čekám na tebe.

0/0
17.3.2010 9:43

Pavel_D

Re: z prosklenych budov korporaci

Pomoc, webmastře! Soudružka tu veřejně nabízí erotické služby!

0/0
17.3.2010 13:45

admiral666

Re: z prosklenych budov korporaci

V open spacech v ubijejichm prostredi permanentniho dohledu, tolik podobneho kriminalu, kde je na rozdil od nej povinna ustrojni kazen a neustala bdelost byt pripraven splnit nesmyslny pozadavek nadrizeneho ohledne neproduktivni prace, kdy duse trpi vic, nez telo muceneho vezne, se odehrava jen vrchol kapitalisticke samozivne tyranie. Oddani kultiste stylu a mamonu tam roztaceji kola obludneho stroje, na jehoz druhe strane jsou zpustla mesta v regionech, zborene kulturni pamatky a znicene rodiny ve jmenu tynouci spravni rady a akcionaru.

0/0
16.3.2010 21:18

Pavel_D

Re: z prosklenych budov korporaci

To vypadá, že jste omylem četl 1984 od Orwella, viz http://cs.wikipedia.org/wiki/1984_(rom%C3%A1n)

0/0
17.3.2010 7:58

nesmrtelná medvědice

Re: z prosklenych budov korporaci

V prosklených budovách sedí ti co jsou na tom lépe:-/...

0/0
17.3.2010 19:34

jarinka

Proč ne muzeum imperialismu?

Promiňte, ale vzhledem k roku vašeho narození bych se ani nedivila, kdybyste tvrdil, že Sovětský svaz rozpoutal druhou světovou válku. Hitler, který mimochodem ve své zemi a pak v okupovaných likvidoval nejprve komunisty, podepsal se Stalinem dohodu o neútočení. Stalin již věděl, že Hitler zamýšlí přepadnutí i SSSR a podepsal s ním smlouvu o neútočení, tím získal čas na přezbrojení, bez kterého by Hitler válku vyhrál a všichni Slované by byli zlikvidováni anebo využiti k otroctví pro tisíciletou německou říši.

Hitler dal svojí straně název "Nacionálně socialistická německá strana dělnická". Sám ale socialista nebyl a tato strana taktéž ani v nejmenším nebyla socialistická, ani dělnická. SA a SS jednotky přepadávaly dělnické schůze a vraždily jejich předáky.

Proč nebojujete za záchranu hrobů obětí války? Proč vás nezajímají oběti zajateckých táborů a pochodů smrti, bylo jich i na našem území požehnaně.

0/0
16.3.2010 10:56

Rob J.H.

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Protože teď je řeč o Uherském Hradišti, a tam by se muzeum imperialismu vyjímalo trochu divně. Člověka může zajímat ledasco, a také by ho to zajímat mělo, včetně těch věcí, o kterých mluvíte, ale těžko to vyřešit šmahem v Uherském Hradišti. Tam mučili komunisté a zapomenout by se na to nemělo. Navíc blog je zjevně reakcí na výlevy soudruha Grebeníčka. Vaše reakce mi připomíná známou anekdotu zmíněnou v nadpisu, netřeba připomínat. Asi nejsem daleko od pravdy, když tuším, že bedete jedna z těch, která si ráda nechala říkat "soudružko".

0/0
16.3.2010 11:11

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Zklamu vás, Robi, nebyla jsem nikdy v KSČ ani v SSM.

A proč by nemohlo být v Uherském Hradišti muzeum imperialismu? Právě tam a v okolí zařvalo na konci války hodně lidí.

0/0
16.3.2010 11:27

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Vždyť tam vlastně bude. Protože dodnes je v Evropě jediný velký imperialistický stát, a to je Rusko, dříve SSSR. Že ne? A co okupace a anexe pobaltských republik a napadení Finska počátkem čtyřicátých let? A invaze do naší země v r. 1968, a invaze do Afghanistanu? A kdo začal 2. světovou? Co vpád do Polska, co vraždy v Katyni? Kdo podporoval tyranské režimy v Koreji (severní) a Vietnamu (severním)? A na Kubě? 

Začalo to už v r. 1848, kdy na popud ruského anarchisty Bakunina, kterého k nám poslala tajná carská policie, byla vyprovokována zcela nesmyslná revoluce. Báťuška car počítal s tím, že přispěchá Čechům na pomoc a přivine je ke své medvědí hrudi. Natrvalo. Povedlo se to až za 100 let. Bohužel.

Milá soudružko, jak tak čtu takovéhle komentáře, tam mám dojem, že to opravdu nebude KSČ, KSM ani SSM, natož Pionýr, ale spíš StB nebo KGB.

A pokud ne, jde o velmi vážnou duševní poruchu. Jakoby nestačilo, že tu otravuje kaktusák a rezjir.

0/0
16.3.2010 14:22

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Dokážu ještě přimhouřit oko nad tím, že jste v mladické nerozvážnosti zápasil se socialistickým zřízením, ale teď už jste nám připravil hóóódně silné kafe.

Teď už jste donutil sednout na zadek i toho nejzarytějšího bojovníka proti SSSR - Rusku.  Měnit dějiny a oslavovat Hitlera a fašismus, ač nepřímo, to už je trestný čin. Rv

0/0
16.3.2010 18:20

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

No tak, Jarinko, a kdo to tuhle propagoval komunismus, neméně zločinný? A přímo. A kdo to přepisoval dějiny? Soudruzi. Nařknout mne, že oslavuju Hitlera a fašismus, to už je o přesdržku, soudružko.

Já nezápasil se socialistickým zřízením, neb tu žádné nebylo. Ale bolševická mafie, to ano. A banda vlastizrádců a vrahů.

Tak znova. Co pobaltské republiky, Finsko a Katyně. Co invaze v r.1968. Hezky nám tu napište váš výklad těchto událostí, abychom konečně věděli, s kým máme tu čest.

Kdo schvaluje vraždy, stává se spoluviníkem.

0/0
16.3.2010 18:35

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Nechce se mi znovu rozebírat to, co už jsem na jiných diskuzích rozebrala. Pokud někdo nechápe, že Hitler by se svými fašistickými spojenci ve Finsku, Rumunsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě válku vyhrál, kdyby Stalin jen nečinně přihlížel, pak nechápe vůbec nic a může si potom z nevědomosti myslet ledacos, třeba i to, že válku rozpoutal SSSR - jak jste asi chtěl naznačit.

A vůbec, bezpočet  válečných zločinců a napomáhačů Hitlera žili dobře ukrytí kde, pane Pavle? Bojoval jste snad za jejich potrestání nebo co jste vůbec dobrého konal? ;-D

0/0
16.3.2010 19:06

albertan_bear

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Bolsevicky zrudy vzdy nazyvali sve odpurce fasisty ... Zajimave je ze na prelomu 30/40 let byli nejvetsi pratele ... Viz treba film The Soviet Story (je na internetu) .

0/0
17.3.2010 1:53

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Ten film neznám, ale vím, že lecos se dneska překrucuje. Německý fašismus zavinil nejhroznější válku světa. Žádný jiný národ netrpěl v historii tolik, jako Sověti ve druhé světové válce. Po válce to byli právě Sověti, kteří se ve svojí zemi nejvíce vypořádali s dobrovolnými přisluhovači Hitlera. Na Norimberském procesu odsoudil americký soudce pouze asi dvacet válečných zločinců, poté se konaly nějaké místní soudy, ale obrovská většina aktivních fašistů se nepotrestána rozprchla po světě. Stalin s Hitlerem nikdy nebyl v přátelství, pouze s ním vyjednával dohodu o neútočení, kterou ovšem porušil Hitler.

0/0
17.3.2010 21:39

albertan_bear

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Film je slozeny z tydeniku a propagandistickych materialu ...

.

No vase "znalosti" dejin jsou dost chabe a jaksi jednostranne (ze by VUML nebo katedra marx-leninismu?) ...

.

Pokud mate aspon nejake znalosti - zamerte se na - hladomor na Ukrajine, stavbu belomorskeho kanalu, Gulag, vycvik wehrmachtu a luftwaffe v SSSR (proti Versailske smlouve), vyvrazdeni velitelskeho sboru, Katyn, napadeni Finska a Polska, okupace Pobalti, Besarabie a Bukoviny ... a mohl bych pokracovat ...

0/0
17.3.2010 22:24

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Pro mě a zřejmě i pro vás, jestli jste Slovan v této zemi, je rozhodující, že Hitler nevyhrál válku - to by tady moji rodiče nebyli a tedy ani já, v lepším případě jen jako otroci Velkoněmecké říše. Budu tvrdit stále, že idea fašismu je protiklad komunismu.  I v období "Velkého bratra" mě nikdo vyhladit nechtěl, dokonce celý systém socialistického tábora fungoval. Pokud se tehdy někdo vzhlížel v západu, ať se nediví, taková byla doba a zrada západních mocností se neodpouští. Ti se pustili do války, až bylo zle i pro ně. Že se obsadilo ČSR, fajn, aspoň se Hitler zaměřil jinam. Že se přepadl SSSR, fajn, tam jsou sověty a nebezpečný socialismus. Vy si zase znovu projděte historii války, ale krok po kroku, aspoň z pěti zdrojů, porovnávejte a hlavně myslete. 

0/0
18.3.2010 11:19

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

V období Velkého Bratra nechtěl někdo někoho vyhladit? To stačilo v srpnu 1968 stát na špatném místě před rozhlasem v Praze nebo v Liberci. A dnes by tu otravoval někdo jiný.

Systém socialistického tábora fungoval, fungoval a fungoval. A pak najednou dofungoval. Neboť se tak znamenitě osvědčil.

0/0
18.3.2010 14:04

albertan_bear

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

V obdobi "Velkeho bratra" stacilo mit spatny puvod a snazili se vas vyhladit ...

.

Nez bylo SSSR napadeno, samo napadlo nekolik statu ...

.

Fasismus (jiste mate na mysli nacismus, coz je neco jineho) NENI protiklad komunismu, doucte se pojmoslovi a historii ...

0/0
18.3.2010 14:21

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Nejvíce Hitlerových pomahačů a nácků a fašounů nalezlo výborný úkryt v bývalé NDR, pouze vyměnili košile za rudé. Taktéž u nás. Seznamy agentů gestapa využila StB a udělal z nich agenty své. Jeden takový byl náš soused.

Jarinko, já dumám o jednom. Jestli tu rejpeš jen ze škodolibosti, nebo že si zkoušíš dělat srandu, dost hloupou, mám vtípky rád, ale jsou věci, kde je nemusím.  Protože jestli těm plkům, kterými tu prudíš, myslíš vážně, tak je to na Kosmonosy. Nebo na nápravné zařízení. A pochlub se ty, cos velkého pro vlast vykonala.

Dohoda mezi fašistickým Německem a Stalinským SSSR je zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Molotov

a tady je tajný dodatek http://www.fronta.cz/dokument/sovetsko-nemecky-pakt-o-neutoceni  , který uvádí pravý důvod obsazení pobaltských států a Polska.

0/0
17.3.2010 7:37

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Toto všecko už jsem zhlédla dávno. Mám také jiné, důvěryhodnější zdroje. Od živých legend přes množství dokumentárních filmů až po zdravý úsudek. Jinak studuji fakta historie, mohu vám odpovědět na ledasco i bez ideologického doprovodu. Pokud budete mít zájem, pošlu vám unikátní americký dokument o přibližném počtu nacistů přímo odpovědných za týrání a jejich poválečné rozložení po světě. V socialistických zemích to bohužel nebylo, jak byste si přál.

0/0
17.3.2010 9:53

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Stále netrpělivě čekám na nějaký odkaz. A pořád nic. Hledám-li na internetu, vždycky najdu něco, co spíš podporuje můj názor. Asi proto, že internet je kapitalistický prostředek k oblbování pracujících. Jak praví Technický slovník naučný z let šedesátých: Kybernetika je buržoasní pavěda...

0/0
17.3.2010 13:44

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Omluvička za zdržení, to víte, mám i jiné zájmy, než sedět stále u počítače a hlídkovat, jestli jste už nenapsal.

Jak už jsem se zmínila, mám hodně dobrých informací o dějinách, nejvíce o dějinách posledních asi osmdesáti let. Tyto pravděpodobně na internetu nejsou, nemám čas si to ověřit.

Jinak bych vás poprosila, abyste mi vykal, tykání od vás se mi nelíbí.

0/0
17.3.2010 14:57

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Mezi soudruhy bylo přeci tykání běžné, tak proč by to muselo vadit. Mně můžeš, soudružko, klidně tykat, když už mi tu nabízíš nějaké intimní služby, viz výše.  A ty informace, které na internetu nejsou, budou asi pouze v omšelých učebnicích marx-leninismu, nebo v chorých mozcích nepoučitelných. Nakonec neonacisté také dnes popírají holocaust a koncentráky, tak je logické, že neokomunisté budou popírat gulagy, inscenované procesy, mučení v "domečku", desítky milionů zavražděných za Stalinovy hrůzovlády, okupaci v r. 1968 a vlastizradu členů ÚV, zločiny při kolektivizaci, vraždy demokraticky smýšlejících lidí, pronásledování účastníků zahraničního odboje (např. letců z RAF). Reicin, Slánský, Urválek, Polednová - to byly asi jen drobné přehmaty. Smrt čihošťského faráře a Patočky taky.

Neověřené a neověřitelné informace jsou na nic, nelze se na ně odvolávat.

0/0
17.3.2010 19:12

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Politicky jsem byla angažovaná jen jako dítě pionýr, takže mi laskavě vykejte. Erotické služby jste tady nabízel vy a dosti vulgárně, na váš věk přes šedesát už se to nehodí. Já jsem, milý pane Pavle, nikde netvrdila, že gulaky neexistovaly nebo že neexistovaly justiční vraždy padesátých let. Ale ta čísla o milónech obětí komunismu jsou značně přehnaná. Dnes se zkresluje průběh 2. světové války, ze spravedlivě bojujícího SSSR se dělá agresor, oběti fašismu se podsouvají k obětem komunismu, milióny jen lítají. Napište teď něco o počtech zavražděných Židů, civilistů, válečných zajatců. Víte, kolik bylo u nás zabito sovětských vojáků? Zatímco komunisté sochy rudoarmějců opravovali, dnešní páni je někam zašantročili. 

0/0
17.3.2010 21:52

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Prosím vše doložit důvěryhodnými odkazy, Jinak jsou to hlouipé plky.

0/0
18.3.2010 11:25

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

No prosím - kdo komu co nabízí. Já v dobrém tip na nákup, a co ona chce ode mne!

---Tak moc křivd na jednoho dobrého  člověka !!!   16.03.2010 19:10 Jarinka

----Neboj, já je přežil. Neboť co tě nezabije, to tě posílí. Ha, mám nápad: kup si robertka, ať přijdeš na jiné  myšlenky. Dá se sehnat i s obrázky oblíbených myslitelů a politiků. 17.03.2010 07:43  Pavel_D

----DÍKY ZA NÁVRH, ALE ČEKÁM NA TEBE. 17.03.2010 09:43  jarinka

---Pomoc, webmastře! Soudružka tu veřejně nabízí erotické služby!  17.03.2010 13:45  Pavel_D

0/0
18.3.2010 12:43

jarinka

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Kodex diskutéra říká, že máte mluvit k věci, nikoliv k osobě jiných diskutujících.

0/0
18.3.2010 17:07

Pavel_D

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Tak to respektuj, soudružko.

0/0
18.3.2010 17:59

Rob J.H.

Re: "A vy zase mlátíte černochy"

Protože ve Finsku, Rumunsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě dobře věděli, že proti soudruhu Stalinovi a jeho Sovětům by si leda polepšili. Což ovšem věděli i lidi v SSSR, kouzelnej byl případ, kdy asi 30 německých vojáků v Rusku "zajalo" 2000 sovětských vojáků, kteří do tábora napochodovali plně ozbrojeni a zbraně složili až tam, protože 30 lidí nemělo jak je odzbrojit :) Těžko se jim divit.

0/0
18.3.2010 11:10

heechee

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Milá paní, nebo co to jste, vy jste tak nevzdělaná (nebo hloupá?), až to bolí.

1) Sovětský svaz v podstatě 2. světovou válku rozpoutal spolu s Německem – pochopení tohoto názoru záleží jen na Vaší schopnosti myslet a nezávisle posuzovat fakta: Podle mě (podobně jako ze strany Německa anexe Rakouska, Mnichov a Protektorát) okupace Pobaltí a části Rumunska a zejména zákeřný útok na Finsko do 2. světové války už patří; také právě díky těmto akcím spousta jinak rozumných lidí považovala v roce 1941 Němce za osvoboditele. Kromě toho se Stalin s Hitlerem v tajných dodatcích Paktu o neútočení dohodli na rozdělení Polska a sovětský útok na Polsko byl s německým koordinován; Rusové s Němci v průběhu bojů spolupracovali a pak se zastavili na předem dohodnuté demarkační linii.

2) NSDAP byla standardní levicová strana, stejně jako KSČ nebo současná ČSSD – jen její populismus byl v ekonomických otázkách méně prvoplánový a její „rasismus“ byl spíš etnicko-náboženský, než třídní.

0/0
17.3.2010 15:25

jarinka

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Nemám už čas znovu rozvádět, jak to bylo, ale vy máte mylné informace. Stalin podepsal s Hitlerem jen smlouvu o neútočení, aby získal čas na přezbrojení. Válku jednoznačně rozpoutalo fašistické Německo, fašismus bylo třeba zlikvidovat všude, v Rumunsku, Pobaltí, Číně. Západ neměl SSSR jako kolébku socialismu rád, polovinu polské armády si vynutila Velká Británie, ačkoliv jí bylo více třeba na východní frontě. Další imperialisté a fašisté, Japonci,se 27.9.1940 přidali k Německu a Itálii. Hitler chtěl Japonsko zatáhnout do války proti SSSR, naštěstí si Japonci pamatovali tvrdou porážku s SSSR v Mongolsku, a proto se s Německem proti SSSR naštěstí nespojili.

Je do nebe volající, srovnávat NSDAP s KSČ nebo ČSSD. I když Hitler mluvil před lidmi i v hospodách, jeho strana nemá se socialismem či s komunismem nic společného, obě ideologie jsou naprosto odlišné a rasismus jste nemusel dávat do uvozovek.

0/0
17.3.2010 22:14

albertan_bear

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Co mate za vzdelani? VUML ci marx-leninskou katedru???

.

V Cine byl fasismus???.

Nacismus a komunismus maji naopak spolecne skoro vse ... Polskou armadu (jeji dustonicky sbor) nechal Stalin vyvrazdit ... Japonci nebyli fasiste (kdo vam to namluvil = typicky vymyty rudy bezmozek). NSDAP se s CSSD srovnavat neda - s KSC vsak bez problemu ano ... Samozrejme ze tak mluvil - chtel totiz pretahnou podobne orientovane volice (prectete si nektere jeho projevy o komunistech - pak pochopite ...).

0/0
17.3.2010 22:30

jarinka

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

V Číně byl fašismus z Japonska, blízko hranic z SSSR. Nepíšu, že Stalin byl ušláplý lidumil, ono se to jinak nedalo. Že dokázal zvládnout válku a porazit fašismus, vyčistit od něho přisluhovače ve svojí zemi, za to děkujte, jinak byste tady nebyl. V zemi pod vládou KSČ jsem žila dlouho a ač jsem nebyla ani Svazák, natož ve straně, nemohu si stěžovat. Vy si prostudujte útrapy lidí ve válce. Už sem nepište, chystám si založit svůj blog. Budou na něm zcela jiné články než politické, to budete koukat, ale politický taky bude, tak jeden z deseti. Tam můžete ve slušnosti diskutovat, jestli víte co to je.

0/0
18.3.2010 11:33

albertan_bear

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Soudruzko - ani v Japonsku nebyl fasismus ...

.

Stalin vrazdil ve velkem jeste drive nez byl SSSR ohrozen ...

0/0
18.3.2010 14:17

jarinka

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Stalin vraždil, ale ne tak ve velkém, jak zní čísla tady na internetu. Jestli nevíte, že Japonsko bylo fašistický a imperialistický stát, pak se nebudu ani divit, když totéž za chvilku prohlásíte o Německu.

0/0
18.3.2010 17:10

albertan_bear

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Soudruzko - Japonsko nebylo fasisticke. Definice zni militaristicke a imperialni (Cisarstvi). To pouze soudruzi nazyvali vse fasismem - fasismus = Italie (a castecne Spanelsko a Portugalsko). Nacismus = Nemecko. Klerofasismus = Slovensky stat. Militarismus = Japonsko.

.

Stalin, ze nevrazdil ve velkem = good joke. Co takovy umele vyvolany hladomor na Ukrajine?

0/0
18.3.2010 17:16

Pavel_D

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Obě zdánlivě protichůdné ideologie (komunistická a fašistická) mají přitom tyto prakticky totožné znaky (vůdce = generální tajemník):

- vůdcovský princip: moc je soustředěna do rukou jednotlivce, který fakticky ovládá chod celého státu.

- totalitní stát: zájmy jednotlivců jsou podřízeny zájmům společenství, stát ovládá vše, včetně soukromé sféry jednotlivce.

- řízená ekonomika: strategické podniky jsou v držení státu, podnikání je možné v omezené míře, existuje úzké propojení mezi ekonomickými elitami a politickou/stranickou elitou, resp. vůdcem. Ekonomika je zcela podřízena zájmům státu.

Citováno z http://www.czechkid.cz/si1310.html

0/0
18.3.2010 13:59

Pavel_D

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Tuto dámu nepřesvědčíte. Ona fakta prostě neuznává: Ještě jsme zapomněli na Ukrajinu a generála Vlasova. Vůbec se nedivím, že byl ochoten spolčit se třeba s čertem, jen aby vyklouzl ze Stalinova spáru. A v současnosti  Čečensko a Gruzie.

Charakteristika nacismu a komunismu je zajímavá - platí pro oba režimy: http://www.czechkid.cz/si1310.html :

- vůdcovský princip: moc je soustředěna do rukou jednotlivce, který fakticky ovládá chod celého státu.

- totalitní stát: zájmy jednotlivců jsou podřízeny zájmům společenství, stát ovládá vše, včetně soukromé sféry jednotlivce.

- řízená ekonomika: strategické podniky jsou v držení státu, podnikání je možné v omezené míře, existuje úzké propojení mezi ekonomickými elitami a politickou/stranickou elitou, resp. vůdcem. Ekonomika je zcela podřízena zájmům státu.

0/0
18.3.2010 14:36

Pavel_D

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Pro jistotu ještě jednou:

Dohoda mezi fašistickým Německem a Stalinským SSSR je zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Molotov

a tady je tajný dodatek http://www.fronta.cz/dokument/sovetsko-nemecky-pakt-o-neutoceni  , který uvádí pravý důvod obsazení pobaltských států a Polska.

Jinak pro zajímavost: na Hitlera bylo prý připravováno asi 44 atentátů, 11 se jich uskutečnilo, ale bez úspěchu (viz film Valkýra). Z čehož je vidět, že zdaleka neměl tak širokou podporu, zejména v pravidelné armádě, mezi šlechtou a inteligencí. O atentátu na Stalina nevím, prý pouze ze strachu omylem zastřelil vlastní ženu, která stála za závěsem. Nedoloženo. Údajně někteří naši důstojníci připravovali atentát na Husáka při prvomájové přehlídce, také nedoloženo.

0/0
18.3.2010 14:48

jarinka

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Typické. Přichází omluva pro hitlerovské Německo.

0/0
18.3.2010 17:12

albertan_bear

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

To ze Wehrmacht se snazil odstranit Hitlera urcite neni omluvou ... BTW chteli ho hlavne odstranit proto, ze byl velitelsky totalni diletant (podobne jako Dzugasvili - ktery se ale po katastrofalnich prohrach nechal odstavit generaly co pri tom riskovali zivot), aby mohli lepe pokracovat ve valce.

0/0
18.3.2010 17:21

Pavel_D

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Směšná byla také Hitlerova představa o tom, že žijeme uvnitř zeměkoule a kvůli tomu zakázal pokusy s radarem. O rozporech uvnitř armády je film Vzpoura svědomí, podle skutečné události. Kolem celého konfliktu, tzn. od vzniku nacismu až po konec války je řada nejasných věcí. Zdaleka se mi nepodařilo vyšťourat všechno, ale současná hrozba neonacismu je memento. Ve filmu Norimberský proces je klíčový výrok soudce (hrál jej Sp. Tracy): "...začalo to tím, když jste odsoudil prvního nevinného člověka". A to prosím, německé soudy byly velmi solidní, viz proces s Dimitrovem. Nemohli jej právoplatně odsoudit, tak ho náckové oddělali. A přece se to otočilo. Proč? Porovnejte to se zfanatizovanou svazačkou Polednovou. Proč se tomu nakonec němečtí právníci a soudci propůjčili? Taky by mě zajímalo, kolik bylo v Německu skutečných antifašistů, tzn. demokraticky myslících.

A proti tomu, jak masy našich pracujících podepisovaly petice Pověste Horákovou!

0/0
18.3.2010 18:31

jarinka

Re: Proč ne muzeum imperialismu?

Vůbec jsem vaše dva poslední příspěvky nečetla, dvousekundovým prolítnutím očima vím, co tak asi můžete psát. Ztrácíte se mnou čas. Pokud ani nepíšete všemi deseti poslepu rychlostí blesku jako já, pak se mohu domnívat, že snad nemáte žádné jiné záliby než vyhledávat na internetu statě, abyste z nich zcela zbytečně tady dělal výpis.

Pokud si na mně ještě jednou vyzkoušíte něco, co nemá s tématem nic společného, kontaktuji zcela vážně administrátora.

Jinak, chystám se založit vlastní blog, budu psát z velké převahy úplně o něčem jiném, než je politika. Nerada bych, abyste mi nadával i pod mými nevinnými články, dejte si na to pozor.

0/0
18.3.2010 17:23

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz