Baumaxovy tři otvory pro Jyrku

13. 06. 2008 16:12:29
Já se těm socialistům opravdu divím, že si toho Paroubka pořád ještě drží. Dneska zase v parlamentu předvedl to jediné co umí – čas od času zasmrdět a pak se po porážce zase potupně stáhnout. Paroubek vždycky prohraje, nikdy nic nezíská a přitom slibuje a vyhrožuje na všechny strany. Co řekne, to už zítra neplatí (jestli to tedy platilo ještě v momentu, kdy to dořekl). Jeho totální nespolehlivost, egoizmus a prolhanost přivádí jeho stranu neustále mimo hlavní politickou hru.

K čemu je socialistům, tedy těm pravověrným a autentickým (tedy nemyslím na vychcánky typu Ráth, kteří jdou tam, kde cítí větší šanci pro sebe), někdo jako Paroubek? Tedy osoba, která je schopná jen negace, která nepřichází s žádným pozitivním a hlavně vlastním programem? Osoba, která jen neustále umenšuje vliv socialistů na všech možných úrovních? K čemu je jim komik, který se uprostřed volebního období opíjí výzkumy, které si sám zaplatil a které nemají v realitě vůbec na nic vliv? K čemu je jim pantáta, co se s panděrem nechá fotit mezi vychrtlými radikálně levicovými protiradarovými vyděrači a myslí to vše vážně?

Jako volič ODS, o které si však nemyslím, že jest plna lidí toliko idealistických a svatých, se z Paroubka raduji. Nejen proto, že tento pupkatý strýc jen neobratně zakrývá to, že politika je pro něj polem, kde v přetransformované podobě může to, co nemůže doma a je tím ideálním terčem oprávněného posměchu, ale i proto, že Paroubek je zárukou úspěchu ODS na všech úrovních. Jyrka je totiž osobou natolik obludně negativní, že odradí všechny ty, kteří by snad někdy za hypotetických situací uvažovali o tom, že by snad socialisty volili.

Na závěr báseň pro Jyrku z tvorby velikého Xavera Baumaxy (vyloženej Vítězslav Hálek) – vysvětlí nadpis a v hutné, přesto však velmi přesné zkratce, celou českou levicovou politiku, která je pod vlivem morouse Jyrky a lidí, co jej obdivují. Nuže (viz rozhovor s umělcem v Reflexu ):

Xaver Baumaxa (z cyklu Ženy)

Tři zbytečné otvory

Jedním ti nadává

Druhým ti nedává

Třetím na tebe sere

A abyste neřekli, že porát šiju jen do chudáka Jirky, TADY se zas můžete podívat, jak Zaorálek vysvětluje, proč fetoval toluen a proč žral psy . No já z toho byl celej tumpachovej...

Byl jsem dnes v pokušení zakázat diškuzi, ale zase Mirek Macek říkal, že vy úchyláci se tady na internetu dobře kanalizujete a jste pak míň společensky nebezpečný, tak to tady nechám vyhřeznout i dnes ;)

Autor: David Prokop | pátek 13.6.2008 16:12 | karma článku: 28.38 | přečteno: 2557x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

David Repecký

A teď Vám budu lhát o trestu smrti!

Již delší dobu zkouším zjistit, zda někdo ví, proč docházelo postupně ke zrušení trestu smrti v Evropě někdy od konce 19. století, tedy například kolem roku 1880.

23.8.2019 v 22:14 | Karma článku: 7.23 | Přečteno: 236 | Diskuse

Miroslav Gruner

Znamená snad "Jmenuje na návrh" totéž co "Jmenuje navrženého"?! Pochybení diskuse o ústavě

S trochou jízlivosti by se dalo napsat, že MZ po sedmdesátce prozřel když se přidržuje stejného výkladu ústavy jako Václav Havel, proti němuž v této věci kdysi brojil. Avšak - on je to dost možná výklad spíše správný než že nikoli

23.8.2019 v 20:21 | Karma článku: 13.12 | Přečteno: 245 | Diskuse

Jan Ziegler

Koněva nečistit, Rusové sami tolerují ničení hrobů legionářů

Upřímně řečeno, nevidím důvod, proč by měl mít masový vrah maršál Koněv v Praze sochu. Protesty Rusů jsou pokrytecké a není třeba je brát vážně. Oni sami nepečují o české památníky ve své zemi.

23.8.2019 v 18:07 | Karma článku: 27.70 | Přečteno: 478 | Diskuse

Miroslav Václavek

Odstraňme sochy sovětských maršálů, nezaslouží si naši úctu

Tak nám zase polili Koněva paní Müllerová, aneb tato slova jako vystřižená ze Švejka skvěle ilustrují existenci jednoho monstra v Praze, vyvedeného v obvyklé póze, tedy v kabátě až na zem, což mne vede k zamyšlení

23.8.2019 v 11:30 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 1515 | Diskuse

Petr Štrompf

Česká politická humoreska a občan jako obtížný hmyz

Hezky jsme to v té politice dopracovali. Ten, kdo si myslí, že se nám svět směje, tak se mýlí. Svět se nám nesměje, protože se o nás nezajímá. Což je horší, než kdyby se chtěl uřehtat.

23.8.2019 v 9:20 | Karma článku: 11.67 | Přečteno: 339 | Diskuse
Počet článků 267 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2652
Ročník 1978. Oblíbení blogeři: pánové R. J. Hřebíček, Binko a Kremlík. Právě čtu István Bibó, Breviárium.

Najdete na iDNES.cz