Greenpeace na komíně – příroda si s nimi poradila

11. 12. 2007 12:07:11
Před pár dny proběhla médii zpráva o tom, že několik aktivistů vylezlo na komín elektrárny by tím demonstrovalo svůj odpor ke škodlivým emisím, které jsou tímto oudem kapitalizmu produkovány. Tak trochu symbolicky je matka příroda nenechala na komíně příliš dlouho vegetovat a doslova je odtamtud vyfoukla. Podívejme se na to ale tak trochu obecněji – co nám Greenpeace svými PR aktivitami vlastně skrytě či dokonce otevřeně a bez obalu sděluje (když už jsem dnes v tom dobrém rozmaru a používám eufemizmů, byť vulgarizmy mi jsou bližší pro svoji významovou hutnost, říznost a přesnost).

Ono je totoiž všechno to lezení na komíny elektráren či blokování vjezdů tamtéž, fyzické ničení polí s geneticky modifikovanými plodinami, různé různě vtipné performance za asistence kamer, najíždění na lodě velrybářů a já nevím co ještě dalšího podtrženo jedním společným a velmi důležitým jmenovatelem. Totiž téměř absolutní absencí útcy k právu doprovázenou takřka bezchybnými PR a marketingovými aktivitami (metody nepřítele si osvojili vpravdě dokonale!). Nezastírám, že z drtivé většiny akce této mezinárodně organizované nátlakové skupiny odsuzuji, i když najdou se věci, které ve mně naopak vzbuzují sympatie – kupř. velryby mám rád. Ne na pekáči, ale jsem rád, když se někdo snaží jejich životy chránit. Ovšem odmítám podporovat dvojí metr v přístupu k právu – když jeden a ten samý čin udělám já jako soukromá osoba, ponesu si důsledky, když to udělají oni, ponesou si domů TV záznam. Považuji to za velmi nebezpečné, hlavně pak z dlouhodobého hlediska.

Těžko ve mně mohou vzbudit sympatie akce, které nejsou ničím jiným než sobeckým a fanaticky nekritickým prosazováním jednoho názoru bez oghledu na názory a ideologie jiných lidí, jiných občanů (nebojme se toho slova – berme jej třeba nejobecněji jako světonázor). Greenpeace již dávno není nějaká skupinka nadšenců, je to obrovská, dobře organizovaná nátlaková skupina. A řekněme si to otevřeně – je to skupina se svými partikulárními zájmy a hlavně pak rozpočtem, který je používán nejen na organizaci různých akcí, ale také na platy. A rozpočet je třeba plnit a platy je třeba vyplácet – tj . mají jistou zdopovědnost, aby bylo jaksi z čeho.

Své názory a nápady se nám tato skupina nesnaží vysvětlit a pak je pokojně a hlavně demokraticky prosadit parlamentech. To je jim nepohodlné a asi i hloupé – tak to dělají jen kašičkové a držgrešlové. Doba moderního marketingu, PR a lobbyingu používá zcela jiné metody, jako každý jiný jejich soudruh – zlý mezinárodní kapitalista. Globální kapitalista je totiž jejich hlavním soupeřem. Soupeřem o finanční zdroje, které se snaží získat. A zlý globální kapitalista není lecjaký přihlouplý šmudla, učí se za pochodu, a tak i on už je teď zelený, bio a já nevím jaký ještě. Ukrajuje z krajíce, který byl ještě zcela nedávno zcela připraven k porcování pro organizace typu Greenpeace. A tak jako kdysi měli bolševici sociální demokraty za sociálfašisty, mají i zelení mužíčkové za největšího nepřítele toho, kdo se jim nejvíce podobá a má s nimi nejvíce podobných, často pak zcela identických zájmů. Tedy takové, které jediné znají Pravdu, Dobro a Spravedlnost a jsou tedy povinny nám tyto vnutit v rámci tohoto v posledku radikálně osvíceneckého fanatizmu třá násilím (díky Pavle Baršo!!), páč my nemáme buňky je jako avantgardu a předvoj správně pochopit a honem je následovat v každém pšouku, který vyplodí.

Prostě já k těmto aktivitám nechovám žádnou důvěru a vidím je dokonce jako nebezpečené, kromě toho, že jsou především falešné, arogatní a nesmírně hloupé. Asi tak jako sjezdy za záchranu planety na Bali (tak nevím nevím, jesli tam přespolní přiveslovali na vorech nebo přiletěli vládními speciály vypravenými zpoza rodinných ekologických pastoušek). Všechny ty vychcance (koukám, že na ty vulgarizmy taky došlo!) typu Gore, z jehož bejváku by půlka Mali energeticky vyžila aspoň čtvrt roku, všechny ty hajzlíky v malém typu Beránek, kteří prostě na nás budou do smrti parazitovat, já prostě nemůžu. Ať mi to Pánbu vodpustí a zlý pryč!

Moje články se s mým svolením objevují i na eportal.cz a angle.cz.

Autor: David Prokop | úterý 11.12.2007 12:07 | karma článku: 33.01 | přečteno: 2417x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

David Repecký

A teď Vám budu lhát o trestu smrti!

Již delší dobu zkouším zjistit, zda někdo ví, proč docházelo postupně ke zrušení trestu smrti v Evropě někdy od konce 19. století, tedy například kolem roku 1880.

23.8.2019 v 22:14 | Karma článku: 7.23 | Přečteno: 236 | Diskuse

Miroslav Gruner

Znamená snad "Jmenuje na návrh" totéž co "Jmenuje navrženého"?! Pochybení diskuse o ústavě

S trochou jízlivosti by se dalo napsat, že MZ po sedmdesátce prozřel když se přidržuje stejného výkladu ústavy jako Václav Havel, proti němuž v této věci kdysi brojil. Avšak - on je to dost možná výklad spíše správný než že nikoli

23.8.2019 v 20:21 | Karma článku: 13.12 | Přečteno: 245 | Diskuse

Jan Ziegler

Koněva nečistit, Rusové sami tolerují ničení hrobů legionářů

Upřímně řečeno, nevidím důvod, proč by měl mít masový vrah maršál Koněv v Praze sochu. Protesty Rusů jsou pokrytecké a není třeba je brát vážně. Oni sami nepečují o české památníky ve své zemi.

23.8.2019 v 18:07 | Karma článku: 27.70 | Přečteno: 478 | Diskuse

Miroslav Václavek

Odstraňme sochy sovětských maršálů, nezaslouží si naši úctu

Tak nám zase polili Koněva paní Müllerová, aneb tato slova jako vystřižená ze Švejka skvěle ilustrují existenci jednoho monstra v Praze, vyvedeného v obvyklé póze, tedy v kabátě až na zem, což mne vede k zamyšlení

23.8.2019 v 11:30 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 1515 | Diskuse

Petr Štrompf

Česká politická humoreska a občan jako obtížný hmyz

Hezky jsme to v té politice dopracovali. Ten, kdo si myslí, že se nám svět směje, tak se mýlí. Svět se nám nesměje, protože se o nás nezajímá. Což je horší, než kdyby se chtěl uřehtat.

23.8.2019 v 9:20 | Karma článku: 11.67 | Přečteno: 339 | Diskuse
Počet článků 267 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2652
Ročník 1978. Oblíbení blogeři: pánové R. J. Hřebíček, Binko a Kremlík. Právě čtu István Bibó, Breviárium.

Najdete na iDNES.cz